سلامت واژن چیست

مرداد ۲۷, ۱۳۹۷

استفاده طولانی‌مدت از آنتی‌بیوتیک خطر عفونت قارچی واژن را افزایش می‌دهد. برخی آنتی‌هیستامین‌ها نیز موجب خشکی واژن می‌شوند. تامپون‌هایی که جذب فوق قوی دارند هم ممکن است موجب سندرم شوک سمی –مشکل عفونت باکتریایی نادر و کشنده شود.

ارسال شده در بيماريهاي زنان, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: , ,
مرداد ۲۳, ۱۳۹۷

کیست ها و تومورهای شکمی براحتی با لیزر قابل برداشته شدن هستند و بخصوص در موارد مشکل پیدا کرده عفونت های لگن قابل استفاده می باشند

ارسال شده در بيماريهاي زنان, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: ,
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷

امروزه وستیبولار پاپیلوماتوز را یک گونه طبیعی از بافت پوششی ناحیه تناسلی خارجی زنان می دانند و در مورد شیوع آن در زنان آمار متعددی از ۱ تا ۳۳ درصد در مطالعات مختلف ذکر شده است.

ارسال شده در بيماريهاي زنان, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: ,
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷

با استفاده از اولین روز آخرین قاعدگی شما، سن بارداری را مشخص میکنند (بعلاوه یا منهای ۲ هفته) پزشک ۲۸۰ روز را به اولین روز آخرین پریود شما اضافه میکند و زمان زایمان شما مشخص میشود. این عدد همیشه درست نیست

ارسال شده در دوران بارداري, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: , ,
مرداد ۱۳, ۱۳۹۷

اگر پریودی شما بعد از گذشت چند ماه به حالت طبیعی برنگشت یا تغییرات غیر معمولی مشاهده کردید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

مرداد ۶, ۱۳۹۷

عفونت‌های باکتریایی و قارچی ممکن است در زنان مبتلا به اچ‌آی‌وی رایج باشد. درمان این عفونت‌ها در آنها ممکن است دشوارتر باشد.

مرداد ۲, ۱۳۹۷

اگر شما یک زن هستید، ممکن است به این فکر کنید که نشانه‌های اچ‌آی‌وی در شما چه تفاوتی با نشانه‌های اچ‌آی‌وی در مردان دارد. بسیاری از علائم اچ‌آی‌وی برای مردان و زنان یکسان است

ارسال شده در بيماريهاي زنان, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: , ,
تیر ۳۰, ۱۳۹۷

بعد از مصرف این دارو بخصوص در افرادی كه پریود نامنظم دارند ممكن است تاخیر در بارداری ایجاد شود كه معمولا به صورت موقت است.

تیر ۲۶, ۱۳۹۷

اگرچه برفک واژن یک بیماری مقاربتی محسوب نمی شود اما در برخی موارد می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی، واژنی و یا مقعدی منتقل شود.

تیر ۲۳, ۱۳۹۷

یکی از عوارض قرص های پیشگیری کننده از بارداری، کاهش خیسی واژن است. بیشتر عوارض قرص های پیشگیری، با شروع مصرف آن ها ایجاد می شوند و بعد از مدتی از بین می روند؛ اما خشکی واژن ناشی از مصرف قرص پیشگیری از بارداری، ممکن است تا چند ماه باقی بماند.

ارسال شده در بيماريهاي زنان, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: , ,