ليزر موناليزا

ليزر موناليزا
تیر ۱۳, ۱۳۹۴

ليزر موناليزا پيشرفته ترين روش در بازيابي بافت هاي تناسلي

بر اساس بررسيها سن اميد به زندگي در زنان به ۷۵ سال رسيده است . بنابراين يك خانم ،۳۰ سال بعد از يائسگي بايد به فعاليت هاي شخصي و اجتماعي اش ادامه دهد . حضور فعال و پرشور زنان در جامعه ميسر نمي شود مگر اينكه سلامت جسم و روحشان عالي باشد . يكي از مسائل مهم در زندگي مشترك ، رابطه گرم با همسر است لذا بازيابي بافت هاي وا ‍‍‍ژن و جوانسازي مد نظر سيستم پزشكي قرار گرفته است . ليزر مونالیزا كه بيش از نيم قرن در جراحي و پوست استفاده مي شود با پالس جديدي روي بافت واژن ، تاثير شگفت انگيز ايجاده كرده است . از اين ليزر براي همه سنين و همه اقشار مي توان استفاده كرد . يكي از دستگاههايي كه در اين زمينه بسيار موثر و پيشرفته است دستگاه ليزر موناليزا است . براي اطلاع بيشتر از نحوه كار اين دستگاه و مزاياي آن به بررسي مطالب مفيد زير در ارتباط با اين ليزر مي پردازيم .

۱_ ليزر جهت بهبود چه تغييراتي استفاده مي شود ؟

با افزايش سن ، سلولها پير شده است و با ازدست دادن ذخيره غذايي گليكوژن و غير فعال شدن سلولها ي سازنده ، بافت نازك شده و آسيب پذير مي شود . از طرفي در بارداري ، عضله كف لگن و وژان شل مي گردد شل شدن بافت هاي واژن موجب افزايش عفونتهاي دستگاه تناسلي و عفونت هاي ادراري مي شود . سوزش ادراري يا ريزش ادرار موقع عطسه و سرفه ، تحريك پذيري مخاط و خارش دستگاه تناسلي از جمله شكايت هاي خانمهاست .

۲_ مكانيسم اثر ليزر در دستگاه تناسلي را شرح دهيد ؟

اين ليزر از نوع فركشنال است كه با ايجاد تحريك گرمايي در بافت عمقي موجب فعال شدن سلولهاي خفته فيبر و بلاست مي شود .

فيبر و بلاسهاي فعال ، بافت جديد وژان را مي سازند . عملكرد آن در طي سالها با مطالعات علمي آزمايش شده است و سپس وارد بازار پزشكي گرديده است .

۳_ نحوه انجام اين ليزر چگونه است ؟

انجام ليزر فقط به ۱۰ دقيقه زمان نياز دارد . اين روش درماني بدون درد و خونريزي است و هيچگونه بي حسي لازم ندارد. بعد از انجام ليزر ، به هيچگونه آنتي بيوتيك يا كرمهاي هورموني يا نرم كننده احتياج نيست . اثر درماني همان موقع توسط بيمار حس مي شود ولي براي ساخت بافت جديد نهايي تا يكماه فرصت لازم است .

۴_ چند جلسه درمان با ليزر به بيمار پيشنهاد مي شود ؟

ايجاد بهبودي در بيمار بستگي به شدت بيماري اوليه و نوع بافت بيمار دارد به همين دليل در بعضي بيماران احتياج به استفاده سه بار به فاصله يكماه است ، مراجعه بعدي به عهده تشخيص بهبودي خود بيمار گذاشته مي شود .

۵_ مزاياي استفاده از ليزر در برابر جراحي ترميمي دستگاه تناسلي چيست ؟

انجام ليزر بدون بيهوشي است و عوراض بيهوشي را ندارد . همچنين هيچ احتياجي به بستري شدن در كلينيك يا بيمارستان و تشكيل پرونده نمي باشد. داروهاي آنتي بيوتيك يا داروهاي مخدر قوي كه بعد از عمل جراحي استفاده مي شوند ، در ليزر لازم نيست . معمولا در جراحي تا يكماه بعلت ترميم واژن ، فرد بايد محدوديت هاي فعاليتي و مقاربتي داشته باشد اما پس از ليزر نياز به هيچ محدوديتي نيست . بيماربا پاي خود به مطب مراجعه كرده و پس از انجام ليزر با پاي خود مطب را ترك مي كند و نيازي به استفاده از مرخصي در شغل خود ندارد . با توجه به اوصاف فوق بيمار هزينه كمتري را متقبل مي شود .

۶_ آيا خانمهايي كه بيماري هاي مزمن و زمينه اي دارند مي توانند از ليزر استفاده كنند ؟

ليزر ، روش درماني بسيار مناسبي براي تمام خانمها با هر نوع بيماري زمينه اي است .زيرا اين روش بدون درد ، بدو ن خونريزي ، بدون تاثير روي فشارخون يا بافت هاي ديگر بدن انجام مي شود . بنابراين همه زنان با بيماريهاي قلبي ، كليه ،ديابت ، روماتيسم ، خوني، پوستي ، ريوي و … يا كساني كه در حال درمان سرطان با داروهاي شيمي درماني هستند يا بيماراني كه نمي توانند هورمون درماني شوند مثل بيماري لوپوس استفاده مي شود .

۷_مزيت دستگاه ليزر موناليزا نسبت به ساير دستگاهها در چيست ؟

ليزر موناليزا با استفاده از ليزر CO2با پالس DEKA عمل مي كند و داراي تاييد FDA آمريكا است كه از سال ۲۰۱۱ براي استفاده پزشكي در بيش از ۱۵۰ مركز در دنيا مورد استفاده قرار گرفته است . در كشورهاي اروپايي تحت پوشش بيمه است و با تشخيص پزشك بيمار با تقبل هزينه بسيار كمي انجام مي دهد .

به اميد اينكه استفاده از اين ليزر در كشور ما نيز تحت پوشش بيمه قرار گيرد .

اين دستگاه با تنظيمات مخصوص قادر به اعمال ذيل است :

TIGHTENING : تنگ كردن واژن براي واژن هاي شل ، بهبود علائم ادراري مثل سوزش و تحريك پذيري و پيشگيري از ريزش ادرار و برگشت واژن به سايز قبلي .

REJUVENATION : جوانسازي لب هاي كوچك و بزرگ و تصحيح شلي و افتادگي و چروكيدگي لابيا

WHITENING : روشن سازي پوست دستگاه تناسلي از كشاله ران تا لابيا

LABIOPLASTY : تصحيح بزرگي لبهاي كوچك به صورت سرپايي و بدون بيهوشي

ارسال شده در ليزر واژینال, مقالات توسط دكتر الهه اميري | Tags:

ارسال نظر

پنج × پنج =