درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس
تیر ۱۹, ۱۳۹۷

درمان واژینیسموس :

این یک نگاه کلی به روند درمانی واژیبنیسموس است که شما را با آن آشنا می سازد . ممکن است فرد به فرد روشها تغییر کنند. پس این گام ها فقط جهت افزایش اطلاعات شماست. این تمارین را فقط تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید

  • شروع کنید به تقویت رابطه احساسی با همسرتان !! پایه ی کار همین است . مشکلات ریز در زندگی را کنار بگذارید و اوقات خود را تلخ نکنید .

قرار است”با هم ” وارد یک برنامه درمانی شوید پس دوستی را آغاز کنید .

اگر مشکل خاص یا شدیدی با همسرتان دارید که به دست خودتان رفع نمی شود، برای رفع تعارض ها حتمن از مشاور کمک بگیرید.

در ضمن میتوانید چند تکنیک ریلکسیشن و تن آرامی را از مشاور خود یاد بگیرید و در صورت لزوم استفاده کنید. درمان واژینیسموس روندی ۲ طرفه است

 

 

  • اطلاعات کامل و کافی درباره آناتومی لگن و علت واژینیسموس پیدا کنید . درمانگر شما این اطلاعات را در جلسات به شما خواهد داد.

از طریق عکس و فیلم و مولاژ می خواهیم با چشمان باز پیش برویم.

با کمک درمانگرتان ، عضله را در خود شناسایی کنید و تمرین “کگل ” را انجام دهید .

 

خود را برای چند ثانیه کامل ا سفت و منقبض کنید . انگار قرار است جلوی ادرار را بگیرید و دوباره شل کنید .

این تمرین ساده را بارها در طول روز انجام دهید .

 

  • حالا که آناتومی دستگاه تناسلی تان را به حد کافی شناخته اید و از سالم بودن آن (در معاینه زنان قبلی) اطمینان دارید و باورهای غلط را کنار گذاشته اید، آینه ای را روبروی خود قرار داده و دستگاه تناسلی خود را بررسی و لمس کنید .

ممکن است چند جلسه طول بکشد تا شما بدون حساسیت و مشکل ، همه جای آلت تناسلی خود را لمس کنید . پس نا امید نشوید .

 

  • اگر قبلا اجازه معاینه را به پزشک نداده بودید ، اکنون خودتان با پای خودتان برای معاینه مراجعه کرده تا به خودتان ثابت شود یک مرحله پیشرفت داشته اید .

 

اجازه بدهید همسرتان فقط به  لمس دستگاه تناسلی تان بپردازد.

البته مشارکت همسرتان به این صورت است که در جلسات با درمانگر ، قول میدهد که خارج از حیطه رفتار نکند. مثلا فقط اجازه لمس به او داده شده است .

 

 

  • تکنیکinsert :

کم کم در حین لمس دستگاه تناسلی تان (که هنوز ادامه میدهید) ، سعی کنید قسمتی از انگشتتان را وارد واژن کنید.

نگران نباشید ! اتفاق خاصی نمیافتد. چون شما قبلا معاینه شده و از سلامت دستگاه تناسلی تان اطمینان دارید .

استفاده از مواد لغزنده مثل ژل لوبریکانت را فراموش نکنید . ممکن است چندین جلسه تمرین نیاز داشته باشید تا جرات کنید یک بند انگشت وارد واژن کنید .

البته پروتزهایی در بازار وجود دارند که از باریکی یک انگشت شروع شده و بتدریج بزرگتر می شوند اینجانب مصرف انواع دیلاتور را توصیه میکنم. ( آماده یا دست ساز).

 

  • نکته بسیار مهم

این است که در خلال این گام ها ، شما باید معاشقه  فراوان با همسرتان داشته باشید و به ارضای جنسی (روشهای غیر از دخول ) بپردازید .

همسرتان به درمانگر شما قول داده است تا موقع ش فرا نرسد ، سعی در دخول نکند .

در واقع اینجا همسر وظیفه دارد اطمینان بدهد که سعی در دخول بدون رضایت و آمادگی شما نخواهد داشت.در حین معاشقه ، کم کم و با کنترل خودتان از انگشت همسرتان (به جای انگشت خودتان در مراحل قبل) استفاده کنید .

 

  • بله ! تا اینجا موفق به دخول پروتز و انگشت خود و همسرتان شده اید . حالا نوبت آن است که با کنترل خودتان ، زمانی که انگشت همسر وارد واژن است ، آن را خارج کرده و بلافاصله آلت را وارد واژن کنید . تا هر جا که توانستید مشکلی نیست . آن قدر تمرین کنید تا بتوانید .

 

برای نتیجه گیری بهتر به موار زیر اهمیت بدهید :

قبل از شروع معاشقه ، دوش بگیرید . خصوصا وان داغ ، عضلات لگن را ریلکس میکند .سعی کنید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در وان یا تشت داغ بنشینید.

حتما حین معاشقه تلفن را خاموش کرده، نور را کم کنید و از وجو عطر و گل و شمع بهره ببرید. تمرین ها را زمانی انجام دهید که هر دو خسته نباشید و آمادگی انجام کار را داشته باشید.

 

  • درمان دارویی :

گاهی (با توجه به شرح حال فرد) نیاز به مصرف آرام بخش های خفیف می باشد .

به درمانگر خود اعتماد کرده و دارو را استفاده کنید . روش دارویی جدید دیگری که در حال انجام است ، استفاده از بوتاکس (در موارد شدید) می باشد .

تزریق بوتاکشس به عضلات احاطه کننده واژن و در نتیجه فلج آن ، از انقباض جلوگیری میکند .

اما ۳-۶ ماه بعد باید تکرار شود . این روش نیز گزینه خوبی می تواند باشد . تجربه ی نزدیکی در طی این ۳-۶ ماه ، به درمان واژینیسم کمک زیادی میکند.

 

پس نگران نباشید . هم اکنون شما مشکل خود را خوب شناختید و تا حدی با روشهای درمانی آن آشنا شدید. از همین الان مرحله یک ، یعنی تقویت رابطه با همسر را شروع کنید و مشاور خود را که قرار است در طی این مدت همراهتان باشد انتخاب کنید.


درباره لیزر و جراحی زیبایی زنان بیشتر بدانید

تنگ کردن واژن لابیاپلاستی روشن کردن واژن

ارسال نظر

20 − ده =