اپلاسیون در بارداری

اپلاسیون در بارداری
فروردین ۲۱, ۱۳۹۶

آیا در طول زمان بارداری می شود آلت تناسلی را اپیلاسیون کرد؟

در طی دوران بارداری می توانید قسمت تناسلی را اپیلاسیون کنید و این کار از نظر علمی هیچ اشکالی و مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نمی کند.

ما فقط توصیه می کنیم که خانم های باردار از مواد شیمیایی در این دوران استفاده نکنند.

پودرهای موبر حاوی یک سری مواد شیمیایی هستند که می توانند مضر باشند بنابراین این نوع ترکیبات را نباید مورد استفاده قرار دهید.

بند انداختن در طول بارداری هیچ مشکلی ندارد( البته بهترین روش موزدایی برای این دوران شیو کردن با استفاده از تیغ است ولی اگر تمایل دارید اپیلاسیون هم مشکلی برایتان پیش نمی آورد.)

بعضی از خانم ها هم هستند که می خواهند با استفاده از لیزر در این دوران موزدایی کنند. ما معمولا استفاده از لیزر را در بارداری توصیه نمی کنیم و بهتر است قبل از باردار شدن این کار را انجام دهند.

رفع موهای زائد در دوران بارداری

در دوران بارداری اگر موهایِ تازه‌ای بر رویِ چانه، بالایِ لب و گونه‌هایتان نیز در بیاید چه؟ نگران نباشید! این امر بسیار طبیعی است و البته خوشبختانه گذراست. 

اصلاح در دوران بارداری:

رشدِ مو‌ها تحتِ تأثیرِ بارداری در ۳ ماهه اول افزایش می‌یابد و دلیلِ آن هورمون‌هایِ جنسی است که آندروژن نام دارند. علاوه بر رشدِ مو بر رویِ صورت، برخی خانم‌ها رشدِ غیرِ طبیعیِ مو را در نواحیِ دیگری از بدن مانندِ سینه، شکم، دست‌ها، پا‌ها و پشت نیز تجربه می‌کنند. 
برایِ رهایی از شرِ‌ این مو‌ها (به صورتِ ایمن) می‌توانید از موچین، موم و یا تیغِ اصلاح استفاده نمایید. اما استفاده از پودر‌های دکلره و یا موبَر‌ها اصلاً توصیه نمی‌شود، زیرا موادِ موجود در این مواد ممکن است توسطِ پوست جذب شده و بر جنینِ در حالِ رشد تأثیر بگذارد. 
همچنین دارو‌هایی برایِ کاهشِ مو‌هایِ زائد در داروخانه‌ها موجود هستند که آن‌ها نیز توصیه نمی‌شوند، زیرا آن‌ها نیز دارایِ موادی هستند که تأثیرِ آن‌ها بر رویِ جنینِ در حالِ رشد آزمایش و بررسی نشده است؛ پس نباید از آن‌ها نیز استفاده شود. 
مرطوب کننده‌هایی که ادعا می‌کنند رشدِ موهایِ زائد را کاهش می‌دهند، بر پایه سویا هستند و این بدین معناست که آن‌ها دارایِ هورمون‌هایِ گیاهی‌اند. به همین دلیل برایِ احتیاط بهتر است از آن‌ها نیز استفاده نشود. 

آخرین راهِ حل این است که صبور باشید. بر طبقِ گزارشِ انجمنِ متخصصان پوست آمریکا، این موهایِ زائد در طولِ ۶ ماه پس از زایمان‌تان از میان خواهند رفت.


درباره لیزر و جراحی زیبایی زنان بیشتر بدانید

تنگ کردن واژن لابیاپلاستی روشن کردن واژن
ارسال شده در دوران بارداري, مقالات توسط دکتر الهه امیری | Tags: ,

ارسال نظر

نوزده − هجده =